Genel Müdür


İshak ÇİFTÇİ
 Genel Müdür
 
1962 yılında Şanlıurfa Siverek’te doğdu. İlköğrenimini Şanlıurfa’da, ortaöğrenimini Elazığ’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. 1998 yılında da İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı.

1986 yılından itibaren engelli hakları ve mevzuatı konusunda çalışmalar yaptı. Bu alandaki sivil toplum kuruluşları (STK) ve kamu kuruluşlarının yaptığı çalışmalara katkıda bulundu. Uluslararası engellilik çalışmalarına katılıp uluslararası deneyimler edinerek alana çeşitli katkılar sağladı. 
 
Sırasıyla Ticaret Bakanlığı, Fırat Üniversitesi ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) gibi birçok kurumda yöneticilik yaptı. Fırat Üniversitesi’nde 16 yıl Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. Son olarak TRT’de Genel Müdür Müşavirliği görevinde bulundu. Buradaki görevinde TRT’nin her açıdan engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi için yürütülen Engelsiz TRT Projesi’ni (Betimleme Projesi, Erişilebilirlik Projesi, Web Erişilebilirliği Projesi vb.) başlatarak yöneticiliğini üstlendi.
 
1 Temmuz 2015 tarih ve 247 sayılı Kararname ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı. Evli ve 4 çocuk babası olan İshak ÇİFTÇİ, İngilizce bilmektedir.